Colegiul Spiru Haret Ploiesti este si in acest an gazda unui mare eveniment - OLIMPIADA NATIONALA. OLIMPIADA DE TEHNOLOGIA INFORMATIEI-ETAPA NATIONALA are mai multe sectiuni si mai multe locații unde se desfășoara:
Clasa a IX-a - Colegiul Național ”Mihai Viteazul” Ploiești
Clasa a X-a - Colegiul Național ”I.L. Caragiale” Ploiești
Clasa a XI-a - Colegiul Național ”Nichita Stănescu”, Ploiești
Clasa a XII-a - Colegiul Tehnic ”Toma Socolescu”, Ploiești
Secțiunea C# - Colegiul ”Spiru Haret” Ploiești

In scoala noastra are loc vineri 19.05.2017, ora 8.30, proba de C#, unde aproximativ 40 de candidati din intreaga tara sustin proba practica pe calculator. In campul nostru sunt cazati aproximativ 100 de persoane, elevi si profesori insotitori, participanti la eveniment. Foarte multi profesori din scoala noastra sunt implicati pentru buna desfasurare a acestei olimpiade, atat cei de informatica cat si cei de celelalte specialitati. Multumim pentru sprijin!

Pagina web: http://oti2017.infotic-prahova.ro/node/13